Rejestracja:

tel. 65 512 40 60,
tel. kom. 609 67 99 67


Poniedziałek, Środa 16 - 21
Wtorek, Czwartek 9 - 14

Leczenie

 


 

Oferta naszego gabinetu jest skierowana do pacjentów w każdym przedziale wiekowym. Nasze usługi świadczone są na najwyższym poziomie, z wykorzystaniem najnowocześniejszych materiałów i urządzeń dostępnych na rynku stomatologicznym. W razie konieczności szczegółowej diagnozy, wykonujemy w gabinecie cyfrowe zdjęcia rentgenowskie.

Higienizacja

Profilaktyka

 

 

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

Naszych najmłodszych pacjentów zapraszamy na wizyty adaptacyjne podczas których zapoznają się z gabinetem i personelem. Leczenie dzieci w naszym gabinecie przebiega bezstresowo, jeżeli jest taka potrzeba stosujemy znieczulenia, poprzedzone znieczuleniem dziąsła owocowym żelem.

Wykonujemy:

 

 

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Stomatologia zachowawcza to dziedzina stomatologii zajmująca się zapobieganiem i leczeniem najbardziej rozpowszechnionej choroby na świecie, próchnicy zębów.

W naszym gabinecie oferujemy:

 

 

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Odtworzenie naturalnych zębów jest ogromnym wyzwaniem i sztuką, której na co dzień podejmujemy się w naszych gabinetach. Przywrócenie pięknego i zdrowego uśmiechu jest naszą pasją i do każdego pacjenta podchodzimy ze szczególną troską, wychodząc naprzeciw jego oczekiwaniom.

Wiadomo, że piękny, zdrowy uśmiech jest naszą wizytówką i ważnym atrybutem urody. Olśniewający uśmiech ma wielką moc, dodaje wdzięku i pewności siebie. Sprawia, że jesteśmy bardziej atrakcyjni dla otoczenia, co pomaga w życiu codziennym, zarówno prywatnym, jak i zawodowym.

W zależności od stopnia zniszczenia zęba stosujemy zabiegi w różnym zakresie, tak ,aby odbudowany ząb zyskał dawny kształt, kolor oraz funkcję, a jakość wykonanej pracy i rodzaj użytych materiałów gwarantowały długotrwały wynik leczenia.

Aby odbudować zniszczone lub utracone zęby, stosujemy zabiegi w następującym zakresie.

 

 

ENDODONCJA - LECZENIE KANAŁOWE

LECZENIE KANAŁOWE nie boli… Zabieg leczenia kanałowego wykonywany jest w znieczuleniu, zatem jest w pełni bezbolesny. Zawsze warto podjąć próbę leczenia zanim podjęta zostanie decyzja o usunięciu…

Gdy korzenie zęba ulegają zainfekowaniu przez bakterie, wielu pacjentów decyduje się na najszybsze rozwiązanie i poddaje się zabiegowi usunięcia zęba wraz z korzeniami. Dzięki zabiegowi leczenia kanałowego można zachować ząb przez długie lata. Pomimo, że jest to zabieg czasochłonny i obciążony ryzykiem niepowodzenia, warto podjąć próbę leczenia. Usunięcie zęba trwa niejednokrotnie krócej i być może nie jest tak kosztowne jak zabieg leczenia kanałowego. Jednakże należy wziąć pod uwagę fakt, że po usunięciu zęba powstaje konieczność wypełnienia jego braku. Taka odbudowa na bazie sztucznego korzenia (implantu) oraz odtworzenie korony zęba z porcelany to koszt co najmniej 10-krotnie wyższy niż leczenie kanałowe.

Potrzeba leczenia kanałowego jest wynikiem powstania zaawansowanych procesów próchnicowych. Martwe, nieleczone zęby są źródłem dalszych infekcji tkanek otaczających i całego organizmu.

Leczenie endodontyczne polega na oczyszczeniu kanału, jego dezynfekcji i wypełnieniu odpowiednimi materiałami.Do leczenia używamy specjalnych urządzeń:

 

 

PROTETYKA

 

 

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

 

 

PERIODONTOLOGIA

Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej.

Etiologia chorób przyzębia jest bardzo złożona. Główną przyczyną chorób dziąseł i tkanek głębiej położonych jest nieprawidłowa higiena jamy ustnej. W ten sposób powstaje płytka bakteryjna i kamień nazębny. Zalegający kamień nazębny prowadzi do paradontozy i utraty zębów. Regularne zabiegi takie jak scaling, piaskowanie,a w razie potrzeby kiretaż, mogą zatrzymać rozwój procesów chorobowych.

Scaling przy użyciu skalera ultradźwiękowego jest zabiegiem, dzięki któremu pozbędziemy się kamienia nad – i poddziąsłowego. Oprócz kamienia, na zębach obecne są przebarwienia spowodowane dymem nikotynowym, kawą czy herbatą. W takich przypadkach musimy zastosować piaskowanie zębów.

Mamy do dyspozycji wysokiej jakości piaskarki NSK, a dzięki unitom wyposażonym w systemy ssące, rozpylający się pod dużym ciśnieniem proszek jest usuwany, co daje duży komfort pacjentom. Kiretaż to zabieg wykonywany w znieczuleniu, który ma na celu usunięcie kamienia z powierzchni korzenia zęba.

 

 

WYBIELANIE

Cyfrowa Radiologia Stomatologiczna